Možná se vám občas stává, že přípravky bazénové chemie, které používáte k úpravě bazénové vody, tak nějak nefungují. Zkrátka neúčinkují tak spolehlivě, jak by měly. Anebo máte potíže také s korozí bazénového vybavení? Ať už je to cokoli, co vás trápí, měli byste vždy sledovat dva klíčové parametry, které poukazují na stav vody v bazénu. Jedná se o koncentraci účinné látky ve vodě, protože dostatečná koncentrace oxidačního činidla je nezbytná pro správné fungování desinfekce a likvidaci všech nežádoucích mikroorganismů. A jedná se také o správnou hodnotu pH bazénové vody, která by se měla pohybovat v rozmezí 6,8 až 7,5. Je tedy jasné, že abyste zjistili, jak si stojí právě vaše voda v nádrži, tak se neobejdete bez měření koncentrace oxidačního činidla a měření pH v bazénu.
Testery bazénové vody patří k základnímu vybavení
K měření obou zmíněných parametrů se vám budou maximálně hodit testery bazénové vody. Ty sestávají z několika kusů pomůcek, ovšem většina z nich vám po prvním zakoupení doma zůstane a nadále musíte dokupovat pouze náhradní tekuté činidlo. Měření je snadné a rychlé a měli byste ho provádět v intervalu od jednoho do dvou týdnů. Když budou obě hodnoty v pořádku, tak uvidíte, že voda v nádrži bude naprosto hygienicky nezávadná, protože všechno bude fungovat přesně tak, jak má.
Potrápit vás může i mléčný zákal
Nicméně občas se může stát, že i v případě, kdy je voda v nádrži ukázkově čistá, opticky tomu tak není – může se v ní objevit nepříjemný mléčný zákal. Takový výskyt zákalu dokáže leckoho poplašit, nicméně nejedná se o nic závažného, když víte, jak na něj. Stačí si pořídit speciální přípravek vločkovač, který tyto miniaturní částečky shlukne do větších celků, se kterými si bez potíží poradí bazénová filtrace anebo je můžete rychle a účinně odsát s pomocí bazénového vysavače. Každopádně, mléčný zákal ani vločkovač vaše zdraví nijak neohrozí a po účinné likvidaci získá vaše voda dokonalou jiskru.